• DATA REALIZACJI /PAŹDZIERNIK, 25 2022
  • CATALOG /Muserk Rights Management
  • LABEL /ID RECORDS
  • FORMAT /Digital

O Singlu

Skamieniałe twarze

Nowa piosenka Enlain to swoisty apel do osób znajdujących się w trudnych sytuacjach, nakłaniający do pójścia prostszymi drogami i nie komplikowania jasnych spraw.

Cały utwór jest bardzo spójny, gdyż tekst wspólnie z wysokiej jakości produkcją tworzą jedną historię, która pozostaje oddana do własnej interpretacji każdemu słuchaczowi. Dodatkowo tekst wzbogacony o liczne metafory skłania do głębszego zastanowienia się nad znaczeniem i przekazem, co jeszcze bardziej angażuje odbiorcę.

Jednocześnie od singla bije ogromna naturalność Artystki, która przejawia się przede wszystkim w zawartych w nim jej indywidualnych przeżyciach i emocjach. “Tym singlem chciałabym przekazać że często są trudne sytuacje, w których nie wiemy co zrobić, szukając jak najbardziej okrężnych dróg i nie odważając się na proste rozwiązania, które często mogą okazać się trafne. ” – wyjaśnia Artystka.

Muzycznie utwór jest utrzymany w alternatywnych, lekko nostalgicznych rytmach, a dojrzały i mocny głos Artystki nadaje mu dodatkowo niezwykle dosadnego brzmienia. Wszystko to tworzy delikatnie mroczny klimat, który idealnie wpasowuje się w charakter obecnej pory roku, co może się okazać bardzo atrakcyjne dla słuchaczy.

Bardzo ważna okazuje się również konstrukcja całości singla, która poprzez mocniejsze brzmienia zastosowane przy refrenie, przy spokojniejszych zwrotkach, zwracają uwagę na jego główny przekaz. Enlain w swoich niedalekich planach uwzględnia wydanie swojego debiutanckiego albumu. Artystka podkreśla, że chciałaby aby przedstawiał on ważną historię jej życia w zmetaforyzowany sposób, aby słuchacz sam mógł zinterpretować zawarte w niej wątki.

Całą płytę Enlain chce stworzyć z jej najbardziej trafnych tekstów i kompozycji wyciągniętych z “szuflady”, które stworzą jedną spójną opowieść. Enlain nauką śpiewu i muzyką interesuje się już od najmłodszych lat, a właściwie od rozpoczęcia swojej edukacji w szkole muzycznej i wokalno-aktorskiej. Przed autorską twórczością Artystka publikowała covery znanych osób, dobierając je do stanu w jakim się akurat znajdowała, dzięki czemu mogła wkładać w nie całe serce i pokazywać prawdziwe emocje.

Jednak Enlain zdecydowanie bardziej odnajduje się we własnej twórczości, która sprawia jej ogromną przyjemność, gdyż w ten sposób może odzwierciedlać siebie, swoje emocje i przeżycia. Artystka ma już za sobą swój debiutancki singiel, który stworzyła z kompozytorem i gitarzystą zespołu KULT, Wojtkiem Jabłońskim, poznała więc już profesjonalne podejście do muzyki, co pokazuje w swoim najnowszym singlu.