Biografia

Iga Jaworska to pochodząca z Lublina, młoda kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka.

Własne kompozycje zaczęła pisać w wieku 14 lat. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, udzielała się również w chórze, który był bodźcem do tego, aby rozpocząć zajęcia wokalne „na poważnie”. Tworzenie utworów jest dla niej naturalne jak oddychanie. Jej kompozycje są lekkie, zwiewne, czasem melancholijne, ale nie smutne. Inspiruje ją przyroda i wewnętrzne życiowe doświadczenia. Gatunkowo balansuje gdzieś pomiędzy popem a alternatywą.

Zadebiutowała z wysokiego C, wydając EP w ramach projektu „Studio Lublin” Radia Lublin. Promotorem i współtwórcą minialbumu był sam Paweł Błędowski (dziennikarz muzyczny stacji). Singlami promującymi wydawnictwo były kolejno: „Morze”, „29” oraz „Nadrobimy”. Wszystkie z takim samym powodzeniem utrzymywały się tygodniami na radiowych rotacjach.

Współpraca z naszym managementem oraz wytwórnią SayHi zaowocowała wydanymi kolejnymi singlami, które zostały odebrane przez fanów znakomicie – czego wynikiem jest już ponad milion streamów w serwisie Spotify i tysiące odsłon clipów na YouTube.

Obecnie Iga skończyła pracę nad swoją EPką, której premiera już 30 kwietnia. W maju czeka Was również premiera Live session, na którym Iga wykonała swoje wszystkie utwory znajdujące się na płycie.

Kontakt

EliArt Management
+48 518475175
biuro@eli-art.pl
booking, zapytania ofertowe, współpraca

Teledyski